Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

Posted on 31 marca 2024Możliwość komentowania Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r. została wyłączona

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

2. Składamy serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie świątyni na święta. Dziękujemy naszemu lektorowi i ceremoniarzowi Jakubowi Janusowi i  panom którzy mu pomagali za przygotowanie ciemnicy i Bożego grobu.

Księdzu Patrykowi za zakup i przywiezienie kwiatów z łódzkiej giełdy kwiatowej.

Pani Ewie Cieślik  za wszystkie dekoracje kwiatowe: przy ciemnicy, grobie i ołtarzach.

Dziękujemy chórowi parafialnemu i młodzieży z zespołu muzycznego „Paraklet” za śpiew w czasie nabożeństw Triduum Paschalnego i Mszy św. rezurekcyjnej.    

Dziękujemy strażakom z OSP Ludwików, parafialnym wspólnotom modlitewnym, asyście, ministrantom, za adorację  przy Bożym Grobie i udział w procesji i Mszy świętej rezurekcyjnej.

Nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego dzisiaj po rezurekcji, jutro po Mszy św. o godz. 9.00, w tygodniu po Mszy św. porannej i wieczornej.

3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na  świecie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

4. W I czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

W I piątek spowiedź rano od godz. 7.00, po południu od godz. 17.30. Odwiedziny chorych ok. godz. 8.00. Msza św. wotyw o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – prowadzi Wspólnota Bożego Miłosierdzia. W piątek ze względu na  oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W I sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Comiesięczne skupienie dla czcicieli NMP.

W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00. Po południu od godz. 15.00 do godz. 18.00 adoracji przewodniczą Wspólnoty modlitewne wg tradycyjnie wyznaczonych godzin.

5. Wszystkim tu obecnym parafianom, gościom i waszym bliskim życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały był źródłem radości i  pokoju, odwagi i duchowej siły w budowaniu prawdziwie ewangelicznych relacji z Bogiem i ludźmi.