VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

Posted on 13 maja 2024Możliwość komentowania VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r. została wyłączona

1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – taca gospodarcza przeznaczona na prowadzone i planowane prace w kościele i budynku parafialnym. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek 13 maja o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – przychodzimy ze świecami.

3. Dziewczynki z tegorocznej I Komunii św., rocznicowe i młodsze zapraszamy we wtorek o godz. 18.30 na próbę sypania kwiatów podczas procesji odpustowej.   

Również we wtorek. o godz. 18.30 zapraszamy do salki parafialnej Wspólnotę Miłosierdzia Bożego na spotkanie modlitewno – formacyjne.

4. W środę o godz. 17.00 różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17.50.

5. Od czwartku rozpoczynamy w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym i adoracja Najświętszego Sakramentu do  godz. 19.30.

W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 – prowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego.   

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego  i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 – prowadzą Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego  na Mszach św. dopołudniowych gościć będziemy przedstawiciela Ojców Bernardynów z  Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej z Piotrkowa Trybunalskiego, który o godz. 12.00 odprawi Mszę św., wygłosi kazanie i poprowadzi procesję odpustową.

Zapraszamy do czynnego  udziału we Mszy św. i procesji: wspólnoty modlitewne, chór parafialny, całą asystę, strażaków z OSP Ludwików, służbę liturgiczną ołtarza i wszystkich parafian.

6. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:  Hubala, al. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ludwikowską. Prosimy OSP Ludwików, mieszkańców ulicy Ludwikowskiej, osiedla Ludwikowa, Ludwikowa i Nowego Świata o  przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach. Zakończenie procesji błogosławieństwem przy kapliczce na Ludwikowie.