Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli” – 06.01.2021 r.

Posted on 6 stycznia 2021Możliwość komentowania Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli” – 06.01.2021 r. została wyłączona
Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. 😇😇
 
Jezus objawia się światu pogańskiemu w osobie trzech mędrców. Do mędrców ze Wschodu nie przemówił żaden anioł, ale zajaśniała im „Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka”. Mędrcy wyruszyli w daleką drogę. Szukali i znaleźli Pana, ukrytego Króla wieków. Znaleźli Boga-człowieka. Jezus wtedy nie przemówił do nich, ale mówi do nas w liturgii słowa Bożego, w Eucharystii i pięknych obrzędach.
 
Wielką wymowę mają złożone przez trzech mędrców dary: złoto – ofiarowane królowi, kadzidło – ofiarowane Bogu i mirra – ofiarowana człowiekowi.
 
Dzisiaj w kościołach święcimy kadzidło i kredę. Po powrocie do domu napiszemy na drzwiach: K+M+B 2021, czyli inicjały trzech króli oraz aktualny rok, lub C+M+B, czyli inicjały noworocznego błogosławieństwa udzielonego domowi przez Kościół: Chrystus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi.
 
Okadzając dzisiaj nasze domy poświęconym kadzidłem i wypisując na drzwiach te inicjały, prośmy Boga o obronę naszych rodzin przed wszelkim nieszczęściem i o błogosławieństwo Boże na każdy dzień nowego roku.