Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

Posted on 19 maja 2024Możliwość komentowania Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r. została wyłączona

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojca Izydora Wróbla z klasztoru Ojców Bernardynów z Piotrkowa Trybunalskiego.

W bieżącym roku przypada jubileusz 400-lecia przybycia Bernardynów do Piotrkowa, a w przyszłym – jubileusz czterech wieków obecności Matki Bożej Piotrkowskiej w Jej cudownym wizerunku. Główne uroczystości jubileuszowe w sanktuarium odbywać się będą 2 czerwca o godz. 11.30, którym przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś. 

Dzisiaj na Mszach dopołudniowych Ojciec Izydor wygłosi homilie, a o godz. 12.00 odprawi sumę odpustową i poprowadzi procesję.

2. W ubiegłą II niedzielę miesiąca na tacę gospodarczą przeznaczoną na prowadzone i planowane prace w kościele zebrano 3.435 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu i dekoracji kościoła oraz pielęgnacji i przystrojeniu terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową.

4. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

5. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msza św. odpustowa u Księży Sercanów o godz. 18.00.

6. W środę o godz. 17.00 różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek 23 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. przy kapliczce na Nowym Świecie o godz. 16.00.

9. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała po Mszy św. w kościele przejdzie ulicami: Hubala, al. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Ludwikowską – zakończenie przy kapliczce na Ludwikowie. Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną z Ludwikowa, mieszkańców ulicy Ludwikowskiej, Osiedla Ludwików, Ludwikowa, Zamościa i Nowego Światu o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy w ustalonych miejscach.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.