XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

Posted on 21 września 2023Możliwość komentowania XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r. została wyłączona

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. W ubiegłą II niedzielę miesiąca na tacę gospodarczą przeznaczoną na zapłatę za prace wykonane i planowane w kościele zebrano 3.184 zł. Bóg zapłać!

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę Wspólnota Miłosierdzia Bożego przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie ciągle potrzebujących naszej pomocy walczących na Ukrainie. Członkowie Oazy Rodzin zakupują za zebrane u nas i innych parafiach pieniądze, a także otrzymaną w darze żywność oraz inne rzeczy potrzebne walczącym Ukraińcom przetransportują do punktu charytatywnego przy parafii Piotra i Pawła w Medyce, a stamtąd transportem ukraińskim wszystko dotrze bezpośrednio do Herconia.

2. W poniedziałek przypada Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży.

Po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze po wakacjach spotkanie w salce parafialnej dla Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

4. W czwartek przypada Święto Świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

5. W piątek po Mszy św. wieczorowej koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 pierwsze informacyjne spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do sakramentu I Komunii świętej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.