Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

Posted on 28 maja 2023Możliwość komentowania Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r. została wyłączona

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.

Mszę św. odpustową o godz. 12.00 odprawi, słowo Boże wygłosi, oraz procesje poprowadzi ks. Stanisław Jaskuła proboszcz parafii NMP Matki Kościoła.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dzisiaj od godz. 15.00 do 17.30 Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu i dekoracji kościoła, oraz pielęgnacji i przystrojeniu terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową. Bóg zapłać!

4. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msza św. odpustowa u Księży Sercanów na osiedlu Dolnośląskim o godz. 18.00.

5. W I czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W I piątek spowiedź rano od godz. 6.45 i po południu od godz. 17.15. Odwiedziny chorych ok. godz. 8.00. Wieczorem Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa  i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – adorację prowadzi Wspólnota Bożego Miłosierdzia.

W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – comiesięczne skupienie dla czcicieli NMP.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00 i po południu od godz. 15.00 do nabożeństwa czerwcowego o godz.17.45. Do przewodniczenia adoracji w określonych godzinach zapraszamy wspólnoty modlitewne.

6. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Hubala, Norwida Gombrowicza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. IV ołtarz przy alei wejścia do kościoła przygotują członkowie wspólnot modlitewnych niezaangażowani przy przygotowaniu ołtarzy na swoich ulicach.

7. Od 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.