VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

Posted on 21 maja 2023Możliwość komentowania VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r. została wyłączona

1. Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek dla dzieci na kolonie letnie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

2. Dziewczynki z tegorocznej I Komunii św., rocznicowe i młodsze zapraszamy we wtorek na godz. 18.30 na próbę sypania kwiatów podczas procesji odpustowej.

3. W środę o godz. 17.15 różaniec w int. naszej Ojczyzny i pokoju na Ukrainie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

4. Od czwartku rozpoczynamy w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – prowadzi Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 – prowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 – prowadzą Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej.

7. W niedzielę o godz. 12.00 Mszę św. odpustową odprawi, kazanie wygłosi i procesję poprowadzi ks. Stanisław Jaskuła proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

Zapraszamy do czynnego udziału we Mszy św. i procesji: wspólnoty modlitewne, chór parafialny, całą asystę, strażaków z OSP Ludwików, służbę liturgiczną ołtarza i wszystkich parafian.

8. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Hubala, Norwida, Gombrowicza. Ołtarze ustawimy w tradycyjnych miejscach. IV ołtarz przygotują członkowie wspólnot modlitewnych niezaangażowani przygotowaniem ołtarzy na swoich ulicach. IV ołtarz ustawimy przy alei prowadzącej do kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.