I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

Posted on 26 lutego 2023Możliwość komentowania I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r. została wyłączona

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Dzisiaj taca przeznaczona na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej. Dzisiaj po Mszach św. Wspólnota Bożego Miłosierdzia prowadzi zbiórkę ofiar na pomoc walczącej Ukrainie. Tak jak dotychczas zebrane i zakupione u nas potrzebne rzeczy przez wolontariuszy z Oazy Rodzin zostaną dostarczone do punktu humanitarnego przy parafii Piotra i Pawła w Medyce. Z Medyki wolontariusze ukraińscy transportują dalej w obszary objęte wojną. Bóg zapłać!

2. W każdą środę o godz. 17.15 w kościele odmawiany jest różaniec w intencji naszej Ojczyzny, pokoju na Ukrainie i na świecie.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

4. W czwartek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo z racji I czwartku miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację prowadzi Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

5. W piątek  – spowiedź rano po Mszy św. o godz. 7.00 i po południu podczas Drogi Krzyżowej. Odwiedziny chorych około godz. 8.00. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

  • dzieci godz. 16.30
  • dorośli i młodzież godz. 17.15

Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo z racji I piątku miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację prowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo eucharystyczne z racji I soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli NMP.

7. W sobotę męski różaniec ulicami miasta – rozpoczęcie w parafii NMP Matki Kościoła o godz. 11.00.

8. W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00. Po południu od godz. 15.00. Do adoracji zapraszamy:

  • o godz. 15.00 Wspólnotę Miłosierdzia Bożego
  • o godz. 16.00 Wspólnoty Oazowe
  • o godz. 17.00 Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę małżeństwo z Domowego Kościoła złoży świadectwo, jak Bóg działa w ich życiu małżeńskim, rodzinnym i zawodowym, i jak Domowy Kościół pomaga im na drodze do świętości.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Na stoliku są wyłożone tekturowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Ofiary w nie złożone przyniesiemy do parafii w niedzielę Miłosierdzia Bożego.