VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

Posted on 19 lutego 2023Możliwość komentowania VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r. została wyłączona

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. W ubiegłą II niedzielę miesiąca na tacę gospodarczą zebrano 3,240 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

Po Mszach św. Wspólnota Bożego Miłosierdzia prowadzi zbiórkę na pomoc walczącej Ukrainie. Tak jak dotychczas organizujący pomoc ze Wspólnoty Oazy Rodzin zebrane i zakupione u nas rzeczy dostarczą do punktu pomocy humanitarnej przy parafii Piotra i Pawła w Medyce. Z Medyki wolontariusze ukraińscy transportują zorganizowaną pomoc w obszary objęte wojną. Jeżeli posiadamy w swoich zapasach ciepłą odzież ochronną np. kufajki (mogą być z napisem nazwy firmy) lub ciepłe obuwie np. gumo filce – można je przynieść, przekażemy na Ukrainę. Uwaga! Rzeczy mają być nieużywane i przydatne do noszenia.

2. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Wielkim Poście obowiązuje całkowite powstrzymanie się od zabaw tanecznych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • dla dzieci o godz. 16.00
  • dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania 17 marca na Mszy św. o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.