Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022 r.

Posted on 25 grudnia 2022Możliwość komentowania Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022 r. została wyłączona

1. Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

Dzisiaj po Mszach św. Wspólnota Bożego Miłosierdzia w ramach ciągłej akcji prowadzonej przez Oazę Rodzin prowadzi zbiórkę pieniężną na wsparcie potrzebujących naszej pomocy na Ukrainie. Zakupione u nas zimowe rzeczy zostaną przewiezione do Medyki, do punktu charytatywnego przy parafii św. apostołów Piotra i Pawła, a potem transportem ukraińskim dotrą do potrzebujących w obszarach objętych wojną.

Chętni mogą włączyć się w akcję Jasnogórskiego Centrum Modlitwy Zawierzenia „Z Maryją Ratuj Człowieka”. Obrazek z informacją jak włączyć się we wspólnotę modlitwy i jaką modlitwę odmawiać za zagubionego człowieka można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

2. Dziękujemy rodzinie państwa Płomińskich za nieodpłatne podarowanie i przywiezienie do parafii drzewek świerkowych. Dziękujemy wszystkim panom za ich ustawienie przed i w kościele, za przygotowanie szopki betlejemskiej, dekoracje choinek, posprzątanie kościoła. Pani Ewie za dekoracje kwiatowe do przygotowania ołtarzy na święta. Bóg zapłać!

3. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia i w Nowy Rok Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.

4. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” jak zwykle na życzenie wiernych tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczniemy – od środy 28 grudnia. Kolędować będziemy rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. W soboty tylko od godz. 9.00. W dzień poprzedzający kolędę udadzą się do parafian ministranci z zapytaniem – czy przyjmujemy kapłana. Pozytywną odpowiedź będziemy traktować jako zaproszenie do złożenia w danym czasie wizyty duszpasterskiej. Brak wyraźnej deklaracji na zapytanie ministrantów, bądź bezpośrednio do kapłana w dzień kolędy będzie dla nas oznaczało, że w tym domu mieszkańcy nie życzą sobie wizyty księdza.

5. Wszystkim Wam tu zgromadzonym, całej naszej parafii i przybyłym gościom składamy życzenia: niech Boże Narodzenie napełni Was miłością i pokojem, doda otuchy i wzmocni nadzieje, iż Boża sprawiedliwość i Boży pokój zwycięży, a Nowonarodzony Syn, niech Wam błogosławi w całym nowym roku 2023.