I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

Posted on 27 listopada 2022Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r. została wyłączona

1. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy  ma podwójny charakter – jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Bożego Syna do ludzi, oraz przygotowujemy się na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.

Dziękujemy rodzinie państwa Kuligowskich z Nowego Światu za przygotowanie wieńcy świerkowych do dekoracji adwentowej.  Pani Ewie Cieślik za przygotowanie dekoracji adwentowych i kwiatowych w kościele.

Msza św. tzw.  „Rorate” w dni powszednie o godz. 6.30. Wprowadzamy jedną Mszę roratnią po południu tj. we wtorek o godz. 18.00.

Dla dzieci przychodzących systematycznie na „Roraty” przygotowane są okolicznościowe zdrapki, oraz przewidziane są nagrody.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie  modlitewno – formacyjne dla Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.

3. W środę o godz. 17.50 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

4. W I czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo i adoracja Najświętszego  Sakramentu  do godz. 20.00 – prowadzi Wspólnota Przymierz Rodzin „Mamre”.

W I piątek spowiedź rano na roratach, po południu od godz. 17.30. Odwiedziny chorych ok. godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – prowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego.

W I sobotę po roratach nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – skupienie dla czcicieli NMP.

W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rano po Mszy o godz. 7.00 do godz.  9.00, oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. Adorację poprowadzą:

  • o godz. 15.00 – Wspólnota Miłosierdzia Bożego 
  • o godz. 16.00 – Wspólnoty Oazowe i Domowy Kościół
  • o godz. 17.00 – Róże Różańcowe
  • o godz. 17.45 nabożeństwo – zakończenie adoracji

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są „tytki charytatywne”. Zabieramy ze sobą. Kupujemy produkty spożywcze (najlepiej o długiej przydatności do spożycia) lub artykuły chemii gospodarczej np. środki czystości. Przynosimy do kościoła. Zostaną przekazane potrzebującym. Bóg zapłać!   

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.