XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 r.

Posted on 26 czerwca 2022Możliwość komentowania XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 r. została wyłączona

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na funkcjonowanie parafii. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na wsparcie walczącej Ukrainy. W ten sposób chcemy się włączyć w akcję Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i bezpośrednio przez Punkt Pomocy Humanitarnej przy parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Medyce pomagać będącym w trudnej  sytuacji, walczącym i pozostającym w swojej ojczyźnie mieszkańcom Ukrainy.

2. W poniedziałek 27 czerwca przypada dzień imienin arcybiskupa seniora Władysława Ziółka, a we wtorek 28 czerwca przypada dzień imienin biskupa Ireneusza Pękalskiego – modlimy się w intencji dostojnych solenizantów.

3. We wtorek po mszy św. wieczorowej w salce parafialnej spotkanie modlitewno – formacyjne dla wszystkich wspólnot modlitewnych naszej parafii.

4. W środę obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

5. W czwartek po Mszy św. wieczorowej i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.30 – prowadzi  Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

6. W I piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30; po południu od godz. 17.30. Odwiedziny chorych ok. godz. 8.00. Wieczorną adorację prowadzi Wspólnota Miłosierdzia Bożego.                                                                

W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – comiesięczne skupienie dla czcicieli NMP.  

W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rano po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem na zakończenie adoracji.

7. W miesiącach w lipcu i sierpniu Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie.

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszach świętych: rannej i wieczorowej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ofiarę za prasę wkładamy do skarbonki przymocowanej do ławki przy stoliku z gazetami.