Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

Posted on 12 czerwca 2022Możliwość komentowania Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r. została wyłączona

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła. Mszę św. odpustową o godz. 12.00 odprawi, słowo Boże wygłosi oraz procesje poprowadzi ks. Andrzej, przełożony Domu Księży Sercanów w Bełchatowie.

2. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00 i po południu o godz. 15.00 godzinę świętą rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45.

4. Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. W przyszłą II niedzielę miesiąca taca gospodarcza przeznaczona na prowadzone i planowane prace w kościele. Bóg zapłać! 

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Składamy podziękowania wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu i dekoracji kościoła oraz pielęgnacji i przystrojeniu terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową.

6. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msza św. odpustowa u Księży Sercanów na osiedlu Dolnośląskim o godz. 18.00.

7. W czwartek 9 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

8. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Energetyków, Paderewskiego, Słowackiego, Hubala. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. IV ołtarz przy alei wejścia do kościoła przygotują Wspólnoty Modlitewne naszej parafii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.