Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2021 r.

Posted on 25 grudnia 2021Możliwość komentowania Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2021 r. została wyłączona

1. Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2. Dziękujemy Nadleśnictwu Bełchatów oraz Straży Pożarnej z Ludwikowa za nieodpłatne podarowanie parafii drzewek świerkowych. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się, by je ściąć w lesie, załadować, przywieźć, ustawić w kościele i na zewnątrz oraz udekorować. Dziękujemy za ustawienie w kościele szopki betlejemskiej, posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe na święta. Bóg zapłać!

3. Jutro w II dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada niedziela i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

4. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” rozpoczniemy w tym roku na życzenie wiernych tradycyjnie po Bożym Narodzeniu – od wtorku 28 grudnia. Kolędować będziemy rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. W dzień poprzedzający kolędę udadzą się do parafian ministranci z zapytaniem – czy przyjmujemy kapłana. Pozytywną odpowiedź będziemy traktować jako zaproszenie do złożenia w danym czasie wizyty duszpasterskiej. Brak wyraźnej deklaracji na zapytanie ministrantów, bądź bezpośrednio do kapłana w dzień kolędy będzie dla nas oznaczało, że w danym domu mieszkańcy nie życzą sobie wizyty księdza.

5. Wszystkim Wam tu zgromadzonym i waszym bliskim pragniemy złożyć świąteczne życzenia: niech Boże Narodzenie napełni Was wiarą, nadzieją i miłością, a Boży Syn niech Wam błogosławi w całym nowym roku 2022.