XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021 r.

Posted on 16 sierpnia 2021Możliwość komentowania XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021 r. została wyłączona

1. Dzisiaj w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Taca przeznaczona na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. W ubiegłą II niedzielę na tacę gospodarczą zebrano 2.126 zł. Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowanie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów – MEGASERWIS za posprzątanie kościoła, uporządkowanie terenu wokół kościoła i dekoracje kwiatowe na uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia wyruszy z Bełchatowa na Jasną Górę piesza pielgrzymka. Zapisy na pielgrzymkę w parafii Narodzenia NMP. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – prowadzi Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

6. W piątek po Mszy św. wieczorowej odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. Od września schola „Gaudium” przyjmuje chętne dzieci do śpiewania – mogą być dzieci od II klasy. Pierwsza próba w środę 1-go września o godz. 17.30. Prowadzącą i opiekunką scholi jest p. Sylwia Gradowska-Burczyk. Od września przyjmujemy również kandydatów na ministranta. Zapisy przyjmuje ks. Patryk opiekun ministrantów w naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.