Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

Posted on 23 maja 2021Możliwość komentowania Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r. została wyłączona

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary składane na tace przeznaczone na funkcjonowanie parafii.

3. Mszę św. odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Dariusz Piwowar, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Grocholicach.

4. Prosimy, aby przychodząc do kościoła na Mszę św. czy nabożeństwo stosować się do przepisów sanitarnych jakie obowiązują w miejscach publicznych, zamkniętych.

5. Składamy podziękowania wszystkim, którzy trudzili się przy sprzątaniu i dekoracji kościoła oraz terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową.

6. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. odpustowa u Księży Sercanów o godz. 18.00.

7. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Prowadzi Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

9. W piątek po Mszy św. wieczorowej koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. Odpowiadając na liczne zapytania naszych parafian informujemy, że wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w naszej parafii 31 maja w święto Nawiedzenia NMP. Tak, jak to było zwyczajem lat ubiegłych z wizytą duszpasterską idziemy na zaproszenie parafian. Ministranci starsi w dzień poprzedzający wizytę księdza udadzą się do mieszkańców danego bloku czy ulicy z zapytaniem, czy dana rodzina przyjmuje księdza i czy ksiądz ma przyjść przed południem, czy po południu. Wizytę duszpasterską rozpoczynać będziemy rano o godz. 9.00 i po południu o godz. 16.00.

11. Informujemy, że procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Hubala, Norwida, Gombrowicza, Hubala. Prosimy mieszkańców tych ulic i ulic przyległych o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz IV przy alei wejścia do kościoła przygotują Wspólnoty Modlitewne naszej parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.